info@mfbco.ir
+98 (41) 37780610
***
شروع به كار پروژه بزرگ ذوب و نورد دوميليون تني و حضور مجتمع فولاد صنعت بناب در بورس در سال جهش توليد

در آئين گراميداشت روز خبرنگار در مجتمع فولاد صنعت بناب ‌عنوان شد :

به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب، آئين گراميداشت روز خبرنگار با حضور بابك عليزاد شهير مديرعامل و عضو هيئت مديره اين مجتمع و حبيب صدقي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بناب و جمعي از فعالان رسانه اي اين شهرستان برگزار شد.

بابك عليزاد شهير مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب در اين نشست با تقدير از خبرنگاران گفت :‌ دهه امامت و ولايت و فرارسيدن عيد سعيد غدير خم و روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه رسانه، اطلاع رساني، آگاه سازي و آگاهي بخشي تبريك عرض ميكنم و معقتقدم كه خبرنگاران نقش مهمي را در پيوند بين توليد كنندگان داخلي و مصرف كنندگان در راستاي حمايت از توليد ملي مي توانند داشته باشند .


عليزاد شهير از افزايش توليد در سال جاري خبر داد و افزود  : در خرداد ماه سالجاري توانستيم ركورد توليد در 10 سال اخير را بهبود داده و در جهت دستيابی به توليد بالاي يك ميليون تن قدم برداريم كه هم در ذوب و هم در نورد ركورد توليد شكسته شد كه در چند سال اخير بي سابقه بوده است و به منظور بالا بردن ميزان توليد و افزايش بهره وري اقدامات لازم در فرآيند توليد انجام گرفته است و بر اساس پيش بيني و برنامه ريزي انجام شده بيش از 150 هزار تن محصول فولادي به خارج از كشور صادرخواهد شد كه مي تواند نقش بسزائی در ارزآوري و افزايش صادرات غيرنفتي در كشور داشته باشد.

عضو هيئت مديره فولاد صنعت بناب از ورود به بورس در سالجاري خبر داد و گفت : تا پايان سالجاري در بورس حضور خواهيم داشت و سهام مجتمع فولاد صنعت بناب نيز عرضه خواهد شد كه ميتواند تاثير مثبتي در روند پيشبرد اهداف اين مجتمع داشته باشد كه اين كار با اصلاح در ساختار مالي و رفع موانع حاصل از بدهي هاي بانكي در حال انجام است و با مساعدت هاي انجام شده از سوي نماينده، فرماندار و مسئولين استاني در سازمان صمت و استانداري و ستاد تسهيل اقدامات موثر ديگري را نيز شاهد خواهيم بود.

عليزاد شهير از شروع به كار پروژه بزرگ ذوب و نورد در اين مجموعه خبر داد و تشريح كرد : آغاز به كار مگا پرو‍ژه ذوب و نورد را در سالجاري خواهيم داشت كه شامل يك ميليون تن ذوب و يك ميليون تن نورد خواهد بود و همچنين 5 كارخانه توسعه اي فرو آلياژي با اعتباري بالغ بر يك ميليارد يورو و تامين از محل صندوق ارزي توسعه ملي به اجرا درخواهد آمد وشاهد يكي از بزرگترين پروژه هاي در حال احداث كشور خواهيم بود كه ميتواند سهم بسزائي را در توليد محصولات فولادي و اشتغال واقتصاد منطقه داشته باشد.


وي در پايان از امسال براي فولاد صنعت بناب به عنوان سال پاك عنوان كرد و افزود : با اصلاح رژيم مصرف مواد اوليه در واحد هاي ذوب شاهد كاهش چشمگير آلايندگي بوديم كه به اين منظور در كوره ي ذوب قوس شارژ آهن اسفنجي به 100 درصد رسيده است و در كوره هاي القائي نيز شارژ 85 درصدي آهن اسفنجي را داريم كه باعث كاهش محسوس آلايندگي شده است .

حبيب صدقي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان نيز در اين مراسم با اشاره به روز خبر نگار گفت : خبرنگاران نقش مهمي را در آگاه سازي ، اطلاع رساني و ايجاد وحدت و آگاهي بخشي مردم و مسئولين دارند  و با پرداختن به مشكلات و مسائل مربوطه در راستاي ايجاد ارتباط دو سويه همراه با مسئولين و در خدمت مردم هستند .

صدقي از خبرنگاران نيز به عنوان مدافعان سلامت نام برد و عنوان كرد : خبرنگران و اهالي رسانه نيز پا به پاي مدافعان سلامت در جهت اطلاع رساني و آگاه سازي مردم در خصوص بيماري كرونا و انتشار اخبار مربوطه حضوري فعال را در كنار مدافعان سلامت داشتند .

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به شغل خبرنگاري نيز افزود : خبرنگاري شغلي شريف و گرانبهاست لذا خبرنگاران نيز بايد با شفافيت، صداقت و رعايت عدالت در تهيه و انتشار اخبار اقدام نمايند و از گرايش به جناح ها و فعاليت هاي جناحي پرهيز نمايند.

در پايان اين مراسم از فعالان عرصه خبر و رسانه با اهداء لوح تجليل شد .

شايان ذكر است كه مجتمع فولاد صنعت بناب با برخورداري از دو واحد ذوب و ريخته گري و 7 خط نورد توان توليد ساليانه به ظرفيت اسمي 2 ميليون و 450 هزارتن را دارا مي باشد كه براي رسيدن به اين ظرفيت قدم بر ميدارد تا محصولات فولادي خود را با كيفيت بالا با حضوري پرنگ تر در بازارهاي داخلي و خارجي تجربه كند.


آخرین اخبار
1399/07/03
ثبت ركورد جديد تولید در 6 ماهه نخست سالجاري در مجتمع فولاد صنعت بناب
ركورد جديد تولید به همت فولاد مردان جبهه کار و تلاش در6 ماهه نخست سالجاري در مجتمع فولاد صنعت بناب مقارن با هفته دفاع مقدس ثبت شد.
1399/06/26
مجتمع فولاد صنعت بناب ميزبان كارگاه آموزشی آتش نشانی واطفاء حریق شهرکهای صنعتی استان آذربايجانشرقي
كارگاه آموزشی آتش نشانی و اطفاء حریق شهرکهای صنعتی استان آذربايجانشرقي به ميزباني مجتمع فولاد صنعت بناب برگزار شد.
1399/06/22
رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از فولاد بناب: اجرای 5 طرح توسعه ای و افزایش صادرات در اولویت برنامه ها باشد
رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مجتمع فولاد صنعت بناب گفت: اجرای 5 طرح توسعه ای، افزایش صادرات و رسیدن به تولید حداکثری در اولویت برنامه های مجتمع در سال جهش تولید باشد.
1399/06/12
اجراي 100 ميليارد ريالي پروژه هاي حفاظت از محيط زيست در مجتمع فولاد صنعت بناب
به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب ، بابك عليزاد شهير مديرعامل و عضو هيئت مديره مجتمع در جلسه مديريت پروژه هاي محيط زيستي از اقدامات صورت گرفته در اين حوزه خبرداد و گفت:
ایمن بسازید
تماس با ما
آدرس کارخانه: آذربایجان شرقی، بناب، شهرک صنعتی
کدپستی: 5554137132
تلفن کارخانه: 04137780610
تلفن روابط عمومی: 04137780635
فروش: 04137780644 - 0414122
صادرات: 2188651461/3+
دفتر تهران: میدان ونک، ابتدای بزرگراه حقانی، خیابان شهیدی، کوچه کمان، پلاک 10
کدپستی: 1518715814
تلفن: 02188651993, 02188651994
فکس: 02188889597
ایمیل: info@mfbco.ir
تمامی حقوق برای شرکت فولاد صنعت بناب محفوظ می باشد
واحد فناوری اطلاعات فولاد صنعت بناب

شرایط و قوانین . حریم خصوصی . سیاست کوکی