logo
وزير دادگستري كه با استقبال گرم كارگران در اين مجتمع روبرو شد با ابراز خرسندي از حضور در اين مجتمع گفت : با مشاهده پتانسيل موجود و آشنايي از نزديك با توانمندي ها و ظرفيت هاي اين مجتمع، در اولين جلسه دولت ، به طرح مشكلات اين واحد توليدي خواهم پرداخت و به عنوان يك مسئله ملي و اخلاقي پيگير رفع آن خو

توجه ويژه به حل مشكلات مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان مسئله ملي

به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب؛ سيد عليرضا آوايي وزير دادگستري از خطوط توليد اين مجتمع بازديد به عمل آورده و در جلسه بررسي مشكلات اين واحد توليدي حضور يافت.


وزير دادگستري كه با استقبال گرم كارگران در اين مجتمع روبرو شد با ابراز خرسندي از  حضور در اين مجتمع گفت : با مشاهده پتانسيل موجود و آشنايي از نزديك با توانمندي ها و ظرفيت هاي اين مجتمع، در اولين جلسه دولت ، به طرح مشكلات اين واحد توليدي خواهم پرداخت و به عنوان يك مسئله ملي و اخلاقي پيگير  رفع  آن خواهم شد.
وي با ابراز اينكه در راستاي رفع مشكلات و موانع موجود اين مجتمع فراتر از توان خود اقدام خواهم كرد گفت : با طرح مشكلات و موانع موجود و پيگيري حل آن در جهت حفظ اين مجموعه و اشتغال موجود اميدوارم كه در آينده نه تنها تعديل صورت نگيرد بلكه نيروهاي تعديل شده در گذشته هم به محل كار خود بازگردند.
شايان ذكر است كه حضور وزير دادگستري در مجتمع فولاد صنعت بناب همزمان با حضور رئيس جمهور و هيات دولت در آذربايجان شرقي و به منظور پيگيري و رفع مشكلات اين واحد توليدي كه نقش بسزائي در اقتصاد و اشتغال منطقه دارد صورت گرفت.


بدهي هاي بانكي مشكل اصلي مجتمع فولاد صنعت بناب
محمدرضا ادريسي مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب در جلسه بررسي مشكلات اين مجتمع كه با حضور وزير دادگستري انجام شد گفت : مشكل اصلي اين مجتمع در حال حاضر بدهي هاي بانكي مي باشد كه اين واحد توليدي را گريبان گير مشكلات عديده اي نموده است .
مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب با اشاره به اشتغال 1260 نفر در اين مجتمع درخصوص شرايط كنوني آن گفت: اين شركت در سال 1390 با وجود بدهي زياد به شبكه  بانكي به گروه مالي واگذار شد و  پس از آن در سال هاي اخير بخش عمده اي از بدهي حاصل از تسهيلات پرداخت شده است ولي همچنان به عنوان يك مشكل اصلي اين مجتمع را با مشكلات زيادي مواجه كرده است.
ادريسي با مناسب خواندن پتانسيل و توانمندي موجود در اين مجتمع گفت : در سال گذشته با اقدامات اساسي و با تلاش هاي انجام يافته افزايش توليد را در اين مجتمع شاهد بوديم و روند رو به رشد و توسعه را در پيش گرفته ايم اما نياز به نقدينگي و سرمايه در گردش براي حفظ و بهبود شرايط موجود و استفاده بيشتر از ظرفيت توليد فعلي همچنان الزامي است و حمايت جدي دولت و بانك ها را مي طلبد.

سود هاي كلان بانكي سد راه رشد و توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب
محمود ايثاري وكيل حقوقي اين مجموعه توليدي در خصوص بدهي هاي بانكي اين مجتمع گفت : سود هاي كلان بانكي سد راه رشد و توسعه و فعاليت اين واحد توليدي شده است چرا كه روزانه بيش از  يك ميليارد تومان  متحمل سود بانكي مي شود و اين مسئله توان مالي براي اين مجتمع  را حتي براي پرداخت حقوق كاركنان باقي نمي گذارد.
ايثاري با اشاره به اصل بدهي اين مجتمع گفت : اصل تسهيلات بانكي اين مجتمع يك هزار 200 ميليار تومان مي باشد كه در 5 سال اخير عين پول به بانك ها پرداخت شده است اما همچنان بانك ها بر اساس معوقات و بدهي هاي موجود دو هزار ميليارد تومان از اين مجتمع طلب كار هستند .
وي با اشاره به راه حل هاي ممكن اضافه كرد : در خواست ما اين است كه بانك ها با تعديل سودهاي تسهيلات و به مشاركت در سرمايه گذاري در اين مجتمع اقدام نمايند  و براساس نرخ بسته سياستي حمايتي با ما به توافق برسند بر همان اساس مطالبات خود را پيگيري نمايند. و قبل از اينكه اين مسئله به بحران تبديل شود در اين راستا اقدام عملي انجام گيرد.
ايثاري درخاتمه افزود :  در استفاده از ظرفيت هاي اين كارخانه ما نياز به سرمايه در گردش داريم و در اين زمينه مصوباتي هم انجام شده است اما  بانك هاي مشخص شده همكاري  نمي كنند كه نيازمند توجه ويژه و حل مشكل مزبور هستيم .


عدم همكاري بانك ها با واحد هاي توليدي
ضياء الله اعزازي نماينده شهرستان بناب در مجلس شوراي اسلامي در خصوص مشكلات مجتمع فولاد صنعت بناب گفت : طي جلسات متمادي با مسئولان بانكي و مقامات دولتي مشكلات اين مجتمع به دفعات مطرح گرديده و مكاتبات مفصلي در اين زمينه با دفتر رياست محترم جمهوري و جناب آقاي واعظي انجام شده است ولي هنوز نتيجه اي حاصل نشده است.
نماينده بناب توجه بيشتر بانك ها را خواستار شد و گفت : در حال حاضر نياز به توجه و مساعدت رئيس كل بانك مركزي براي رفع مشكلات بانكي اين مجتمع هستيم كه تا به حال ميسر نگرديده فلذا خواستار طرح موضوع با رئيس جمهور محترم و دستور مساعد ايشان هستيم .
آخرین اخبار
1397/09/12 00:00:00 ق.ظ
شارژ 40 درصدي آهن اسفنجي براي اولين بار در كوره هاي ذوب القائي مجتمع فولاد صنعت بناب
به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب، سيد اردشير افضلي معاون بهره برداري اين مجتمع از شارژ 40 درصدي آهن اسفنجي در كوره هاي ذوب القائي اين مجتمع خبر داد.
1397/09/06 00:00:00 ق.ظ
توليد نبشي در مجتمع فولاد صنعت بناب
به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب ، در راستاي سياست گذاري و برنامه ريزی انجام شده براي تكميل سبد محصولات، توليد نبشي در اين مجتمع از سرگرفته شد و نبشي بال مساوي 4*40*40 و 5*50*50 در حال حاضر در خطوط نورد اين مجتمع توليد مي شود.
1397/08/27 00:00:00 ق.ظ
توزیع بسته رفاهی در مجتمع فولاد صنعت بناب
به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، به مناسبت فرارسیدن میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و به منظور مساعدت در راستای امورات رفاهی و معیشتی پرسنل این مجتمع ، تهیه و توزیع بسته رفاهی حاوی اقلام مواد غذایی بین کلیه پرسنل انجام گرفت.
1397/08/27 00:00:00 ق.ظ
نشست مشترک مدیران عامل مجتمع فولاد صنعت بناب و آتیه اندیشان سپهر شرق برگزار شد:
به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب نشست مشترک سید ابوتراب فاضل مدیرعامل این مجتمع و فتحیان مدیرعامل شرکت آتیه سازان سپهر شرق با حضور معاونان ایشان در محل این شرکت برگزار شد.
ایمن بسازید
تماس با ما
آدرس کارخانه: آذربایجان شرقی، بناب، شهرک صنعتی
تلفن کارخانه: 04137780610
تلفن روابط عمومی: 04137780635
فروش: 04137780644 - 04137780645
دفتر تهران: بزرگراه حقانی، خیابان شهیدی، کوچه کمان، پلاک 10 طبقه 1
تلفن: 02188651462
فکس: 02188651463
ایمیل: info@mfbco.ir
تمامی حقوق برای شرکت فولاد صنعت بناب محفوظ می باشد
واحد فناوری اطلاعات فولاد صنعت بناب