وزير دادگستري كه با استقبال گرم كارگران در اين مجتمع روبرو شد با ابراز خرسندي از حضور در اين مجتمع گفت : با مشاهده پتانسيل موجود و آشنايي از نزديك با توانمندي ها و ظرفيت هاي اين مجتمع، در اولين جلسه دولت ، به طرح مشكلات اين واحد توليدي خواهم پرداخت و به عنوان يك مسئله ملي و اخلاقي پيگير رفع آن خو

توجه ويژه به حل مشكلات مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان مسئله ملي

به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب؛ سيد عليرضا آوايي وزير دادگستري از خطوط توليد اين مجتمع بازديد به عمل آورده و در جلسه بررسي مشكلات اين واحد توليدي حضور يافت.


وزير دادگستري كه با استقبال گرم كارگران در اين مجتمع روبرو شد با ابراز خرسندي از  حضور در اين مجتمع گفت : با مشاهده پتانسيل موجود و آشنايي از نزديك با توانمندي ها و ظرفيت هاي اين مجتمع، در اولين جلسه دولت ، به طرح مشكلات اين واحد توليدي خواهم پرداخت و به عنوان يك مسئله ملي و اخلاقي پيگير  رفع  آن خواهم شد.
وي با ابراز اينكه در راستاي رفع مشكلات و موانع موجود اين مجتمع فراتر از توان خود اقدام خواهم كرد گفت : با طرح مشكلات و موانع موجود و پيگيري حل آن در جهت حفظ اين مجموعه و اشتغال موجود اميدوارم كه در آينده نه تنها تعديل صورت نگيرد بلكه نيروهاي تعديل شده در گذشته هم به محل كار خود بازگردند.
شايان ذكر است كه حضور وزير دادگستري در مجتمع فولاد صنعت بناب همزمان با حضور رئيس جمهور و هيات دولت در آذربايجان شرقي و به منظور پيگيري و رفع مشكلات اين واحد توليدي كه نقش بسزائي در اقتصاد و اشتغال منطقه دارد صورت گرفت.


بدهي هاي بانكي مشكل اصلي مجتمع فولاد صنعت بناب
محمدرضا ادريسي مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب در جلسه بررسي مشكلات اين مجتمع كه با حضور وزير دادگستري انجام شد گفت : مشكل اصلي اين مجتمع در حال حاضر بدهي هاي بانكي مي باشد كه اين واحد توليدي را گريبان گير مشكلات عديده اي نموده است .
مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب با اشاره به اشتغال 1260 نفر در اين مجتمع درخصوص شرايط كنوني آن گفت: اين شركت در سال 1390 با وجود بدهي زياد به شبكه  بانكي به گروه مالي واگذار شد و  پس از آن در سال هاي اخير بخش عمده اي از بدهي حاصل از تسهيلات پرداخت شده است ولي همچنان به عنوان يك مشكل اصلي اين مجتمع را با مشكلات زيادي مواجه كرده است.
ادريسي با مناسب خواندن پتانسيل و توانمندي موجود در اين مجتمع گفت : در سال گذشته با اقدامات اساسي و با تلاش هاي انجام يافته افزايش توليد را در اين مجتمع شاهد بوديم و روند رو به رشد و توسعه را در پيش گرفته ايم اما نياز به نقدينگي و سرمايه در گردش براي حفظ و بهبود شرايط موجود و استفاده بيشتر از ظرفيت توليد فعلي همچنان الزامي است و حمايت جدي دولت و بانك ها را مي طلبد.

سود هاي كلان بانكي سد راه رشد و توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب
محمود ايثاري وكيل حقوقي اين مجموعه توليدي در خصوص بدهي هاي بانكي اين مجتمع گفت : سود هاي كلان بانكي سد راه رشد و توسعه و فعاليت اين واحد توليدي شده است چرا كه روزانه بيش از  يك ميليارد تومان  متحمل سود بانكي مي شود و اين مسئله توان مالي براي اين مجتمع  را حتي براي پرداخت حقوق كاركنان باقي نمي گذارد.
ايثاري با اشاره به اصل بدهي اين مجتمع گفت : اصل تسهيلات بانكي اين مجتمع يك هزار 200 ميليار تومان مي باشد كه در 5 سال اخير عين پول به بانك ها پرداخت شده است اما همچنان بانك ها بر اساس معوقات و بدهي هاي موجود دو هزار ميليارد تومان از اين مجتمع طلب كار هستند .
وي با اشاره به راه حل هاي ممكن اضافه كرد : در خواست ما اين است كه بانك ها با تعديل سودهاي تسهيلات و به مشاركت در سرمايه گذاري در اين مجتمع اقدام نمايند  و براساس نرخ بسته سياستي حمايتي با ما به توافق برسند بر همان اساس مطالبات خود را پيگيري نمايند. و قبل از اينكه اين مسئله به بحران تبديل شود در اين راستا اقدام عملي انجام گيرد.
ايثاري درخاتمه افزود :  در استفاده از ظرفيت هاي اين كارخانه ما نياز به سرمايه در گردش داريم و در اين زمينه مصوباتي هم انجام شده است اما  بانك هاي مشخص شده همكاري  نمي كنند كه نيازمند توجه ويژه و حل مشكل مزبور هستيم .


عدم همكاري بانك ها با واحد هاي توليدي
ضياء الله اعزازي نماينده شهرستان بناب در مجلس شوراي اسلامي در خصوص مشكلات مجتمع فولاد صنعت بناب گفت : طي جلسات متمادي با مسئولان بانكي و مقامات دولتي مشكلات اين مجتمع به دفعات مطرح گرديده و مكاتبات مفصلي در اين زمينه با دفتر رياست محترم جمهوري و جناب آقاي واعظي انجام شده است ولي هنوز نتيجه اي حاصل نشده است.
نماينده بناب توجه بيشتر بانك ها را خواستار شد و گفت : در حال حاضر نياز به توجه و مساعدت رئيس كل بانك مركزي براي رفع مشكلات بانكي اين مجتمع هستيم كه تا به حال ميسر نگرديده فلذا خواستار طرح موضوع با رئيس جمهور محترم و دستور مساعد ايشان هستيم .
آخرین اخبار
1397/06/19 00:00:00 ق.ظ
تامين كالاهاي مصرفي صنعت فولاد و با كيفيت از طريق ارتباط با توليد كنندگان معتبر انجام مي گيرد
، اولين همايش توليد كنندگان داخلي و نمايندگان شركت هاي خارجي با حضور شركت كنندگان از مناطق مختلف كشور طي پنج روز در اين مجتمع در حال برگزاري است.
1397/05/21 00:00:00 ق.ظ
گراميداشت روز خبرنگار در مجتمع فولاد صنعت بناب
به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب، آئين تجليل گراميداشت 17 مرداد روز خبرنگار با حضور آسوده نائب رئيس هيئت مديره، مهندس اسكوئي مديرعامل و عضو هيئت مديره اين مجتمع، شيرعالي مدير حقوقي گروه مالي گردشگري و صمدي معاون مالي و بازرگاني در محل سالن كنفرانس اين شركت برگزار شد.
1397/05/21 00:00:00 ق.ظ
خبرنگاران با قلم شان از توليد و اشتغال كمك مي كنند
به گزارش روابط عمومي مجتمع فولاد صنعت بناب، قدرت اله آسوده نائب رئيس هيئت مديره مجتمع فولاد صنعت بناب در آئين گراميداشت روز خبرنگار در اين مجتمع با تيريك روز خبرنگار گفت : خبرنگاران با به جريان درآوردن گردش آزاد اطلاعات در شفاف سازي در حوزه هاي مختلف نقش پررنگي دارند و مي توانند جلوي خيلي از مشكلات
1397/05/21 00:00:00 ق.ظ
پروژه هاي جديد در مجتمع فولاد صنعت بناب راه اندازي مي شود
پروژه هاي جديد در مجتمع فولاد صنعت بناب به منظور تكميل چرخه توليد و تامين مواد مورد نياز راه اندازي مي شود.
آدرس کارخانه: آذربایجان شرقی، بناب، شهرک صنعتی
تلفن روابط عمومی: ۳۷۷۸۰۶۱۰ ۹۸۴۱+
فروش: ۳۷۷۸۰۶۱۱ ۹۸۴۱+
تمامی حقوق برای شرکت فولاد صنعت بناب (شاهین بناب) محفوظ می باشد
واحد فناوری اطلاعات فولاد صنعت بناب